×
Bildirimler
Sıfırla

Brave Browser - Kullanıcı Değerlendirmeleri  


D.S.
Gönderiler: 42
 D.S.
Moderator
(@d-s)
Kurucu
Katılım : 3 ay önce

Selamlar

 
Brave Browser'ı yaklaşık 2 senedir kullanıyorum. 

 
Kanıt

ekran

Beğenmeseydim 2 senedir kullanmazdım diye başlayayım değerlendirmeme Smile


Kısaca Brave Browser'ı tanıtmak gerekirse JavaScript ve Mozilla'nın yaratıcısı Brendan Eich liderliğinde Google'ın açık kaynak kodlu tarayıcı projesi chromium üzerinde geliştirilen dijital para tabanlı internet tarayıcısı diyebiliriz kendilerine. 

 

Öncelikle belirteyim. Brave'e geçmek çok kolay. Hangi tarayıcı kullanıcısı olursanız olun tek tıkla bütün internet geçmişinizi Brave'e taşıyabiliyorsunuz. Dahası Brave, Chromium üzerinde geliştirildiği için Google Chrome da açılan eklentilerin tamamı Brave'le de çalışıyor. Eklenti üreten çoğu firma Chrome pazarını es geçmediği için eklenti kaybınız hemen hemen hiç olmayacak diyebilirim bu sebeple.

 

Özelliklerine gelirsek;

 

Diğer tarayıcılardaki kişisel / özel pencere seçimlerine ilaveten Brave Browser'da TOR seçeneği mevcut. Bu seçimle kullanıcılara DNS kurcalamadan yasaksız internet ve kimlik gizliliği hizmetleri sunuluyor.

 

Dahili ad-blocker'a (reklam engelleyicisi) sahip. Reklamlar internet sayfaları açılmadan önce bloklandığı için brave ile internet sayfaları 2-3 kat daha hızlı açılıyor.  Aşağıda reklam bombardımanına tutulan chrome ve safari kullanıcısı ile brave kullanıcısı arasındaki farkı görebilirsiniz. 

 

chrome
safari
bravebloomberght

 

Brave'ı diğer internet tarayıcılardan ayıran en önemli özelliği ise reklam izleyip izlememe tercihini kullanıcılarına bırakması. Geleneksel internet tarayıcılarında reklam izlemek tek yönlü bir zorunlulukken Mottosu "ürün değilsin" olan brave tarayıcıda reklam izlemek tercih meselesi.

 

Brave Software reklamları kapatan kullanıcılarına reklamsız internet deneyimi sunarken, reklam izlemeyi kabul eden kullanıcılarını BAT token ile ödüllendiriyor. Bu tokenler ise YOUTUBE ve TWİTTER gibi sosyal medya kanallarında içerik oluşturan ancak platform kuralları gereği reklam gelirlerinden pek bir kazanç sağlayamayan içerik oluşturuculara bahşiş olarak  gönderilebiliyor.

 

Braveturk

 

İnternetin çıktığı ilk günden bu yana reklam ekonomisinin dışarısında bırakılan internet kullanıcıları tarihlerinde ilk defa Brave Browser ile reklam gelirlerinden pay elde edebiliyor.  Benzer vizyonla büyük platform kuralları altında ezilen ve zamanla içerik üretmekten vazgeçen içerik oluşturucuları ilk defa  brave browser ile farkediliyor ve desteklenebiliyor.


Ben yukarıdaki sebeplerden ötürü Brave Software'in  yeni internet girişimini destekliyorum.
Diğer i
nternet kullanıcıları tarafındanda bu kullanıcı odaklı anlayışa sahip çıkılması gerektiğini düşünüyorum.

 

Bütün internet kullanıcılarına Brave Browser'ı denemelerini tavsiye ederim. 

 

 

Değerlendirmemi faydalı bulduysanız buyrun aşağıdan indirebilirsiniz. 

 

İNDİRME LİNKİ: https://brave.com/ufu955  

 

Konu Etiketleri
1 Cevap
coinkardes
Gönderiler: 25
(@coinkardes)
Kıdemli Aktif Üye
Katılım : 3 ay önce

Merhaba,

Benim Brave Browser'ın en beğendiğim yanı arka planda çalışan bir sürü iz sürücü yazılımı engellemesi,

Tradingviewi neredeyse tüm browserlarla denedim. Kasmadan En fazla  fiyat takip edebildiğim browser Brave oldu.

 

Buyrun link https://brave.com/coi289

Cevap
Paylaş: