Referans Linki Skandalı


Bir kullanıcı brave browser kullanırken adres cubuğuna yazdığı URL adreslerinde brave’in referans linki tamamlaması yaptığını tespit etmişti. Bir başka kullanıcı ise bunu Brave’in CEO’su Brendan’a retweet atarak yorum istedi.

Brendan’ın “Evet, Binance’nin partneriyiz, O kod sizi değil bizi tanımlıyor” diye çıkarıp masaya vurmasıyla çarşı karıştı, Kullanıcılar Brendan’a what the fucklar, siliyorumlar yağdırdı. Brendan ise gelen tepkilerden yanlış birşeyler yaptığını farketmiş olsa gerek ki, aaa tamam konuyu şimdi anladım, ekibe hemen inceleteceğim diye geri vitesledi.

Neticede Brave geçtiğimiz günlerde yaptığı resmi açıklamayla;  durumun otomatik tamamlama yapılırken arama sonuçlarıyla istemci kimliğinin eşlenmesinden kaynaklanan hata olduğunu kabul etti ve kullanıcılarından özür diledi. Son güncelleme ile de bu sorun giderildi. Açıklamanın tamamı burada.  https://brave.com/referral-codes-in-suggested-sites/  Özetle kullanıcı veri gizliliğini tehdit eden bir durum yok, ilgili firmalarla konuştuk reflinkler üzerinden gelir elde etmeyeceğiz demişler.

Brendan kişisel serveti +100 milyon dolar üzeri olan adam. İlk etapta olayı kavrayamamasını Fakirlik konusundaki cehaletine yoruyorum   Yarılma  .

Durum pire mi? pire için yorgan yakılır mı? siz bilirsiniz ama sorun çözülmüş, ilave önlem için Ayarlar kısmında bulunan; “Adres çubuğunda otomatik tamamlamayı göster” “Show top sites in autocomplete suggestions” “Show Brave suggested sites in autocomplete suggestions” kısımlarından dilediğinizi kapatabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarılı Başarılı
3
Başarılı
asdfghjkl asdfghjkl
3
asdfghjkl
nası!?? nası!??
0
nası!??
lann?!! lann?!!
0
lann?!!
rezalet! rezalet!
0
rezalet!
yapacağınız işi yapacağınız işi
1
yapacağınız işi
üzdü... üzdü...
0
üzdü...
+ kahve parası + kahve parası
0
+ kahve parası

0 Yorum

DS

Selam. Adım Ufuk. Yaş +30. konum biraz ank biraz da ant. işletme mezunuyum, uzun süre banka denetçiliği yaptım. Bu aralar epey bir boş vaktim var. Braveturk’le hobi olarak uğraşıyorum. BraveTurk’te olma amacım dağınık ve zaten az sayıda olan brave kullanıcılarıyla bir araya gelerek küçükte olsa kendi içinde işleyen bir brave ekosistemi oluşturmak. Umarım birlikte başarabiliriz. Hepiniz hoşgeldiniz!
Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı