Gizlilik - braveturk

Gizlilik Politikası

İşbu Gizlilik Politikası; www.braveturk.com adlı internet sitesinde (Site) sizlere daha iyi hizmet sunulması amacıyla oluşturulmuştur.

Bu metni onaylayan veya onaylamaksızın Site’yi kullanmaya devam eden herkes, site kullanımı dolayısıyla dolaylı veya doğrudan tarafımızca elde edilen verilerin işlenmesine, kaydedilmesine, saklanmasına, sınıflandırılmasına, güncellenmesine ve BraveTurk hizmetlerinin sağlanabilmesi amacıyla üçüncü kişi iş ortaklarına aktarılmasına açıkça izin ve onay verir.

BraveTurk’e üye olarak veya üye olmadan ziyaret ettiğinizde bazı bilgileriniz tarafımızca işlenmekte ve saklanmaktadır. Aşağıda, bu  kişisel verilerin nasıl alındığı, işlendiği ve saklandığı belirtilmiştir.

BraveTurk’e verdiğiniz bilgilerin bazıları zorunlu (e-posta, IP bilgileri gibi), bazıları da tercihinize bağlı olarak erişmemize onay verdiğiniz bilgilerdir. BraveTurk, verdiğiniz bu bilgiler ile varsa sağladığınız içerikleri dilediği sürece, bilgiler ve içerikler tarafınızca silinse dahi, gerek yasal gereklilikler gerekse meşru menfaatleri için saklayabilir.

BraveTurk’te gezinirken sizden kayıt esnasında, site kullanımı esnasında, kullandığınız cihaz ve konumunuz hakkında veri toplayabilir, kişiselleştirilmiş hizmet sağlamak amacıyla Site’de bulunduğunuz süre boyunca “cookie” olarak da adlandırılan çerezlerin bilgisayarınıza yerleştirilmesi söz konusu olabilir.

BraveTurk’ün topladığı bilgiler site faaliyet ve hizmetlerini optimize etmek, geliştirmek ve veritabanını zenginleştirerek bu veritabanı sayesinde kullanıcılara sunulan hizmetleri iyileştirmek için kullanılabilir. Bizimle paylaştığınız hiçbir bilgi, “Kullanıcı Sözleşmesi” ile belirtilen amaç ve kapsama açıkça aykırı şekilde üçüncü kişilere açıklanmaz.

BraveTurk, e-posta adresi ve diğer iletişim bilgilerinizi hesabınızla ilgili işlem yapmak, gerektiğinde sizinle iletişime geçilmesini sağlamak, bilgilendirme yapmak için kullanmaktadır.

BraveTurk, bilgilerinizi saklama konusunda azami özeni göstermekle beraber, sisteme izinsiz girilmesi, sistemin işleyişinin bozulması veya değiştirilmesi suretiyle bilgilerinizin elde edilmesi, değiştirilmesi veya silinmesi halinde BraveTurk bu durumu verinin ilgilisine ve ilgili idari mercilere bildirmek dışında herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.

3. şahıslarca edinilmesi halinde maddi ve manevi zarara uğramanız muhtemel bilgileri Braveturk.com hesabınızdan paylaşmayınız. Bu konuda tüm sorumluluk size ait olacaktır.

İlgili mevzuat kapsamında, kişisel verileri talep etmeye yetkili olan resmi mercilerden usulüne uygun talep gelmesi halinde bilgileriniz ilgili mercilere iletilecektir.

BraveTurk altyapısındaki tüm veri işlemleri, SSL teknolojisi kullanılarak şifrelenecektir. Bu çabalara rağmen internet ortamının doğası gereği tamamen bir güvenliğin sağlanamayacağı unutulmamalıdır. Yetkisiz giriş veya kullanım, donanım veya yazılım hatası ve diğer faktörler, bilgilerin güvenliğini herhangi bir zamanda tehlikeye düşürebilir.

BraveTurk, zaman zaman sitesine ve uygulamasına, tanıtım postalarına veya reklamlarına üçüncü şahıslara ait internet sitelerine ilişkin bilgi ve linkleri dahil edebilir. Bu linklere tıklayarak diğer internet sitelerine girdiğinizde, söz konusu sitelerinin ya da bu sitelerin uygulamaları kontrolümüz altında olmadığı gibi, bu gizlilik politikası erişebildiğiniz bu diğer siteler bakımından geçerli değildir.

BraveTurk, kullanıcıların kişisel bilgilerinin başkalarına veya bağlı olmayan şirketlere (örn. doğrudan pazarlama amaçlarıyla) kiralanmasına, satılmasına ya da paylaşılmasına neden olmaz.

BraveTurk yasalar karşısındaki yükümlülüklerini ifa etmesi amacıyla (suçla mücadele ve devlet ve kamu güvenliğinin tehdidi benzeri bilgi verme yükümlülüğünün mevcut olduğu durumlarda) kişisel verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum ve kuruluşları ile kişisel verileriniz paylaşılabilir.

BraveTurk, kendi şart ve koşullarını gerçekleştirmek ya da işlem veya kullanıcı güvenliğini sağlamak için, hukuken yetkisi bulunan durumlarda, makul bir açıklamanın gerekli olduğunu kabul ederse, bilgileri üçüncü kişilerle paylaşabilir.r

Bu Gizlilik Politikası, platformumuza yeni özellikler eklendikçe veya kullanıcılarımızdan yeni öneriler geldikçe yeniden düzenlenebilir ve güncellenebilir. Bu gibi durumda değişiklikler internet sitemizde yayınlayarak tüm üyelere duyurulacaktır. Ancak, gizlilik politikasının güncel halini takip etmek BraveTurk.com üyesi olarak kendi görev ve sorumluluğundadır. Bu belge en son 07/08/2020 tarihinde güncellenmiştir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.

Veri Sahibi Olarak BraveTurk’e başvurup, kişisel verilerinizin; işlenip işlenmediğini öğrenebilir, işlenmiş ise işlenme amacını ve amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenebilir, eksik ve/veya yanlış işlenmişse düzeltilmesini isteyebilir, İlgili mevzuat çerçevesinde silinmesini ve/veya yok edilmesini isteyebilirsiniz.

BraveTurk’ü kullanarak, Gizlilik Politikası’nı kabul ettiğinizi ifade etmiş olursunuz. Site’yi ziyaret ederken ve/veya üye (kayıtlı kullanıcı) olurken dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında, https://www.braveturk.com/kullanici-sozlesmesi adresinde bulunan, Kullanıcı Sözleşmesi’ni incelemenizi öneririz.

Gizlilik Politikası ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için BİZE YAZIN (https://www.braveturk.com/bize-yazin/) kanalı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazı Formatı Seçiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı